KEMET C322C221K1G5TA
C322C221K1G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C221K1G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C221K1G5TA.pdf
Availability of C322C221K1G5TA
QUANTITY
C322C221K1G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C221K1G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C221K1G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C221K1G5TA
Related LinksC322C22, C322C221K1G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C221K1G5TA Details Description
Related parts for C322C221K1G5TA
TRANS NPN 300V 0.05A SOT54 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MICROFIT VERT PTH HDR DR ASSY datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 588MA 600 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf