KEMET C322C222J2G5TA
C322C222J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C222J2G5TA
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C222J2G5TA.pdf
Availability of C322C222J2G5TA
QUANTITY
C322C222J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C222J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C222J2G5TA
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C222J2G5TA
Related LinksC322C22, C322C222J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C222J2G5TA Details Description
Related parts for C322C222J2G5TA
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W SMBJ datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf