KEMET C322C222J2G5TA
C322C222J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C222J2G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C222J2G5TA.pdf
Availability of C322C222J2G5TA
QUANTITY
C322C222J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C222J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C222J2G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C222J2G5TA
Related LinksC322C22, C322C222J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C222J2G5TA Details Description
Related parts for C322C222J2G5TA
CABLE 3COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC PLD 10MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
LED OSTAR PROJECTION BLUE datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 50MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 98POS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
10UF 200V 8X11,5 datasheet.pdf