KEMET C322C223K2R5CA
C322C223K2R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C223K2R5CA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C223K2R5CA.pdf
Availability of C322C223K2R5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C223K2R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C223K2R5CA
Internal Part NumberEIS-C322C223K2R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C223K2R5CA
Related LinksC322C22, C322C223K2R5CA Datasheet, KEMET Distributor
C322C223K2R5CA Details Description
Related parts for C322C223K2R5CA
IC REGISTERED TRANSCVR 24SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
KIT JUMP START 7U FOR NET+OS 7.X datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M20 5V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A/1.5A DL 16DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 6POS VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX14890 datasheet.pdf
26500 12C 12#20 PIN RECP datasheet.pdf
AB 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf