KEMET C322C331J2G5CA
C322C331J2G5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C331J2G5CA
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C331J2G5CA.pdf
Availability of C322C331J2G5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C331J2G5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C331J2G5CA
Internal Part NumberEIS-C322C331J2G5CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C331J2G5CA
Related LinksC322C33, C322C331J2G5CA Datasheet, KEMET Distributor
C322C331J2G5CA Details Description
Related parts for C322C331J2G5CA
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 62KB FLASH 40LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 16POS datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS H 400 TO 200A datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf