Crystek Corporation C3291-32.000
C3291-32.000 picture photo
Mfg. Part Number
C3291-32.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
C3291-32.000.pdf
Availability of C3291-32.000
QUANTITY
C3291-32.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3291-32.000
Internal Part NumberEIS-C3291-32.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC32xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC3291
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3291-32.000
Related LinksC3291-, C3291-32.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3291-32.000 Details Description
Related parts for C3291-32.000
CAP CER 200PF 50KV Z5T DISK datasheet.pdf
STRIP BACKING INS 1/32" 1 1/2"L datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf