Crystek Corporation C3391-155.520
C3391-155.520 picture photo
Mfg. Part Number
C3391-155.520
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3391-155.520.pdf
Availability of C3391-155.520
QUANTITY
C3391-155.520 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3391-155.520
Internal Part NumberEIS-C3391-155.520
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC33xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3391-155.520
Related LinksC3391-, C3391-155.520 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3391-155.520 Details Description
Related parts for C3391-155.520
CONN RECEPT 12 POS W/RAMP SL-156 datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2016R/X 12" datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH UNIT RND 3POS MOM RIGHT datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf