Crystek Corporation C3391-24.000
C3391-24.000 picture photo
Mfg. Part Number
C3391-24.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3391-24.000.pdf
Availability of C3391-24.000
QUANTITY
C3391-24.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3391-24.000
Internal Part NumberEIS-C3391-24.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC33xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3391-24.000
Related LinksC3391-, C3391-24.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3391-24.000 Details Description
Related parts for C3391-24.000
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 20SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf