Crystek Corporation C3392-60.000
C3392-60.000 picture photo
Mfg. Part Number
C3392-60.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3392-60.000.pdf
Availability of C3392-60.000
QUANTITY
C3392-60.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3392-60.000
Internal Part NumberEIS-C3392-60.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC33xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency60MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3392-60.000
Related LinksC3392-, C3392-60.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3392-60.000 Details Description
Related parts for C3392-60.000
FIXED IND 3.3NH 300MA 380 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
GTC PLATNM INPUT VOLTAGE OUTPT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf