CW Industries C3AES-1006G
C3AES-1006G picture photo
Mfg. Part Number
C3AES-1006G
Brief Description
IDC CABLE - CSC10S/AE10G/CCE10S
Datasheet Download
C3AES-1006G.pdf
Availability of C3AES-1006G
QUANTITY
C3AES-1006G Order Process
Ship out your order
Specifications of C3AES-1006G
Internal Part NumberEIS-C3AES-1006G
Series-
Connector TypeSocket to Card Edge
Number of Positions10
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")