General Cable C3R002.21.10
C3R002.21.10 picture photo
Mfg. Part Number
C3R002.21.10
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
MULTI-PAIR 4COND 24AWG GRY 1000'
Datasheet Download
C3R002.21.10.pdf
Availability of C3R002.21.10
QUANTITY
C3R002.21.10 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3R002.21.10
Internal Part NumberEIS-C3R002.21.10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Pair
Number of Conductors4 (2 Pair Twisted)
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length1000' (304.8m)
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3R002.21.10
Related LinksC3R002, C3R002.21.10 Datasheet, General Cable Distributor
C3R002.21.10 Details Description
Related parts for C3R002.21.10
RES SMD 47 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 32X1 48LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN HD AXIAL 225X80MM 115VAC datasheet.pdf