Hammond Manufacturing C3RR247023CG1
C3RR247023CG1 picture photo
Mfg. Part Number
C3RR247023CG1
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
RACK ASSEMBLED
Datasheet Download
C3RR247023CG1.pdf
Availability of C3RR247023CG1
QUANTITY
C3RR247023CG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3RR247023CG1
Internal Part NumberEIS-C3RR247023CG1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
SeriesC3RR
Dimensions - Panel21.630" L x 24.110" W x 70.060" H (549.40mm x 612.39mm x 1779.52mm)
Dimensions - Overall23.630" L x 28.000" W x 77.310" H (600.20mm x 711.20mm x 1963.67mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesRemovable Sides
StyleEnclosed, Bottom, Sides, Top
TypeContempra Rack Frame
DoorSteel
ColorBeige, Gray
Mounting RailsTwo Pair
VentilationNon-Vented
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3RR247023CG1
Related LinksC3RR24, C3RR247023CG1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
C3RR247023CG1 Details Description
Related parts for C3RR247023CG1
IC MPU/RESET CIRC 4.70V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO41 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND CLEAR 1000' datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS DR LOW P datasheet.pdf
1" CIRLCLE - 5/PK datasheet.pdf