General Cable C4103A.21.10
C4103A.21.10 picture photo
Mfg. Part Number
C4103A.21.10
Brief Description
CABLE 5COND 22AWG GRAY 1000'
Datasheet Download
C4103A.21.10.pdf
Availability of C4103A.21.10
QUANTITY
C4103A.21.10 Order Process
Ship out your order
Specifications of C4103A.21.10
Internal Part NumberEIS-C4103A.21.10
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors5
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.203" (5.16mm)
Features-
Voltage-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4103A.21.10
Related LinksC4103A, C4103A.21.10 Datasheet, General Cable Distributor
C4103A.21.10 Details Description
Related parts for C4103A.21.10
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 23.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 8-32 BRASS 3/8" datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.56" CA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf