TDK Corporation C4520X7R3A471M130KA
C4520X7R3A471M130KA picture photo
Mfg. Part Number
C4520X7R3A471M130KA
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808
Datasheet Download
C4520X7R3A471M130KA.pdf
Availability of C4520X7R3A471M130KA
QUANTITY
C4520X7R3A471M130KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4520X7R3A471M130KA
Internal Part NumberEIS-C4520X7R3A471M130KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Voltage Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4520X7R3A471M130KA
Related LinksC4520X7R3, C4520X7R3A471M130KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4520X7R3A471M130KA Details Description
Related parts for C4520X7R3A471M130KA
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
ADM60S/AE60G/X datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FUSE 500V AM NH FUSE LINK 16A datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf