TDK Corporation C4520X7R3D102M130KA
C4520X7R3D102M130KA picture photo
Mfg. Part Number
C4520X7R3D102M130KA
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Datasheet Download
C4520X7R3D102M130KA.pdf
Availability of C4520X7R3D102M130KA
QUANTITY
C4520X7R3D102M130KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4520X7R3D102M130KA
Internal Part NumberEIS-C4520X7R3D102M130KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Voltage Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4520X7R3D102M130KA
Related LinksC4520X7R3, C4520X7R3D102M130KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4520X7R3D102M130KA Details Description
Related parts for C4520X7R3D102M130KA
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 6SOT datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC CTRLR CAP CHRGR 4.75V 20-QFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 15V 1411 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf