TDK Corporation C4532NP02E104J320KN
C4532NP02E104J320KN picture photo
Mfg. Part Number
C4532NP02E104J320KN
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V NP0 1812
Datasheet Download
C4532NP02E104J320KN.pdf
Availability of C4532NP02E104J320KN
QUANTITY
C4532NP02E104J320KN Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532NP02E104J320KN
Internal Part NumberEIS-C4532NP02E104J320KN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532NP02E104J320KN
Related LinksC4532NP02, C4532NP02E104J320KN Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532NP02E104J320KN Details Description
Related parts for C4532NP02E104J320KN
OSC XO 27.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 65MA SNT4A datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 161.133MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf