TDK Corporation C4532X7R1C106K230KM
C4532X7R1C106K230KM picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7R1C106K230KM
Brief Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1812
Datasheet Download
C4532X7R1C106K230KM.pdf
Availability of C4532X7R1C106K230KM
QUANTITY
C4532X7R1C106K230KM Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7R1C106K230KM
Internal Part NumberEIS-C4532X7R1C106K230KM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Open Mode Capacitor
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC Series Open Mode Design MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7R1C106K230KM
Related LinksC4532X7R1, C4532X7R1C106K230KM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7R1C106K230KM Details Description
Related parts for C4532X7R1C106K230KM
SWITCH 7POS DIP EXT ROCK UNSEALD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 15AU datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
FERRULE 1.5MM 20 BLK 1 = 500PCS datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN CAGE SFP+ 1PORT 3.05MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 22.99MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf