TDK Corporation C4532X7R1H685K250KB
C4532X7R1H685K250KB picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7R1H685K250KB
Brief Description
CAP CER 6.8UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
C4532X7R1H685K250KB.pdf
Availability of C4532X7R1H685K250KB
QUANTITY
C4532X7R1H685K250KB Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7R1H685K250KB
Internal Part NumberEIS-C4532X7R1H685K250KB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7R1H685K250KB
Related LinksC4532X7R1, C4532X7R1H685K250KB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7R1H685K250KB Details Description
Related parts for C4532X7R1H685K250KB
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG SHORT BLADE 150 AMP datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
KEY LK SW-DT SOLDER CLOSED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC856LC5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf