TDK Corporation C4532X7T2W334M160KA
C4532X7T2W334M160KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7T2W334M160KA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 450V X7T 1812
Datasheet Download
C4532X7T2W334M160KA.pdf
Availability of C4532X7T2W334M160KA
QUANTITY
C4532X7T2W334M160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7T2W334M160KA
Internal Part NumberEIS-C4532X7T2W334M160KA
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7T2W334M160KA
Related LinksC4532X7T2, C4532X7T2W334M160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7T2W334M160KA Details Description
Related parts for C4532X7T2W334M160KA
RES 4 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE CAN-BUS 470.0UH 700MA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
WIDTH ADJT BRKT (MECH FUSE) datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE TAB CONN datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf