Bel Fuse Inc. C48-00R12Y12S8-402
C48-00R12Y12S8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R12Y12S8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 S TH RECP WC
Datasheet Download
C48-00R12Y12S8-402.pdf
Availability of C48-00R12Y12S8-402
QUANTITY
C48-00R12Y12S8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R12Y12S8-402
Internal Part NumberEIS-C48-00R12Y12S8-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R12Y12S8-402
Related LinksC48-00R12, C48-00R12Y12S8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R12Y12S8-402 Details Description
Related parts for C48-00R12Y12S8-402
RES SMD 316 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR40S/AE40G/CDR40S datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 26AWG 100' datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W SC75 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf