Bel Fuse Inc. C48-00R14Y15S10-406
C48-00R14Y15S10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R14Y15S10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 15C 15#20 S TH RECP LC
Datasheet Download
C48-00R14Y15S10-406.pdf
Availability of C48-00R14Y15S10-406
QUANTITY
C48-00R14Y15S10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R14Y15S10-406
Internal Part NumberEIS-C48-00R14Y15S10-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R14Y15S10-406
Related LinksC48-00R14, C48-00R14Y15S10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R14Y15S10-406 Details Description
Related parts for C48-00R14Y15S10-406
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 100W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 150MW EMD2 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
15UF 160V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf