Bel Fuse Inc. C48-03R18-31P-102
C48-03R18-31P-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-03R18-31P-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 31C 31#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-03R18-31P-102.pdf
Availability of C48-03R18-31P-102
QUANTITY
C48-03R18-31P-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-03R18-31P-102
Internal Part NumberEIS-C48-03R18-31P-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-03R18-31P-102
Related LinksC48-03R1, C48-03R18-31P-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-03R18-31P-102 Details Description
Related parts for C48-03R18-31P-102
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 800MA 473 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 84POS SMD GOLD datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf