Bel Fuse Inc. C48-06R10-20S9-102
C48-06R10-20S9-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R10-20S9-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-06R10-20S9-102.pdf
Availability of C48-06R10-20S9-102
QUANTITY
C48-06R10-20S9-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R10-20S9-102
Internal Part NumberEIS-C48-06R10-20S9-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R10-20S9-102
Related LinksC48-06R10, C48-06R10-20S9-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R10-20S9-102 Details Description
Related parts for C48-06R10-20S9-102
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO -3V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf