Bel Fuse Inc. C48-06R12Y12P9-406
C48-06R12Y12P9-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R12Y12P9-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 P TH PLUG LC
Datasheet Download
C48-06R12Y12P9-406.pdf
Availability of C48-06R12Y12P9-406
QUANTITY
C48-06R12Y12P9-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R12Y12P9-406
Internal Part NumberEIS-C48-06R12Y12P9-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R12Y12P9-406
Related LinksC48-06R12, C48-06R12Y12P9-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R12Y12P9-406 Details Description
Related parts for C48-06R12Y12P9-406
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMD datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120 VAC 8 datasheet.pdf
CONN HOOD DSUB 25POS MTL PLAST datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 18.432MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN FFC VERT 8POS 1MM SMD datasheet.pdf