Bel Fuse Inc. C48-10R10-20S9-102
C48-10R10-20S9-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R10-20S9-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R10-20S9-102.pdf
Availability of C48-10R10-20S9-102
QUANTITY
C48-10R10-20S9-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R10-20S9-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R10-20S9-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R10-20S9-102
Related LinksC48-10R10, C48-10R10-20S9-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R10-20S9-102 Details Description
Related parts for C48-10R10-20S9-102
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 5V SGL 18WSOIC datasheet.pdf
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS TIN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 36 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf