Bel Fuse Inc. C48-10R14Y12S6-406
C48-10R14Y12S6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14Y12S6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 9#20 3#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R14Y12S6-406.pdf
Availability of C48-10R14Y12S6-406
QUANTITY
C48-10R14Y12S6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14Y12S6-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R14Y12S6-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14Y12S6-406
Related LinksC48-10R14, C48-10R14Y12S6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14Y12S6-406 Details Description
Related parts for C48-10R14Y12S6-406
Connector Receptacle, Bottom Entry 3 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RJI 1X IP20 ANG 180 22/7PCRAN datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL SN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf