Bel Fuse Inc. C48-10R16Y24P-402
C48-10R16Y24P-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R16Y24P-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 P BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R16Y24P-402.pdf
Availability of C48-10R16Y24P-402
QUANTITY
C48-10R16Y24P-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R16Y24P-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R16Y24P-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R16Y24P-402
Related LinksC48-10R1, C48-10R16Y24P-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R16Y24P-402 Details Description
Related parts for C48-10R16Y24P-402
RES SMD 20.5 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 28 POS .256 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
MODULE AC CTLR 1600V KAMM-MODUL datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 5KV N2200 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf