Bel Fuse Inc. C48-10R18-11P10-402
C48-10R18-11P10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-11P10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 11C 10#16 1#2 P BY RECP
Datasheet Download
C48-10R18-11P10-402.pdf
Availability of C48-10R18-11P10-402
QUANTITY
C48-10R18-11P10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-11P10-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-11P10-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-11P10-402
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-11P10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-11P10-402 Details Description
Related parts for C48-10R18-11P10-402
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE REL STD WR BLK 4.8" datasheet.pdf
CONN PLUG 4 LANE INFINIBAND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 16POS 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
GRIPPER ROLLER datasheet.pdf
FUSE RK-5 25 A 600 AC/DC datasheet.pdf