Bel Fuse Inc. C48-10R18-14S10-102
C48-10R18-14S10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-14S10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R18-14S10-102.pdf
Availability of C48-10R18-14S10-102
QUANTITY
C48-10R18-14S10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-14S10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-14S10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-14S10-102
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-14S10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-14S10-102 Details Description
Related parts for C48-10R18-14S10-102
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
VINL INSL BUTT SEAM BULLET MALE datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 14POS datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 23POS datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1206 600 OHM 25% datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf