Bel Fuse Inc. C48-10R20-16S-106
C48-10R20-16S-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-16S-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R20-16S-106.pdf
Availability of C48-10R20-16S-106
QUANTITY
C48-10R20-16S-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-16S-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-16S-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-16S-106
Related LinksC48-10R2, C48-10R20-16S-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-16S-106 Details Description
Related parts for C48-10R20-16S-106
CAP CER 1.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.16X0.8MM 4.7" datasheet.pdf
RES 75 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW PCB ANTENNA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf