Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF5233V
ERJ-6ENF5233V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF5233V
Brief Description
RES SMD 523K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF5233V.pdf
Availability of ERJ-6ENF5233V
QUANTITY
ERJ-6ENF5233V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF5233V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF5233V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF5233V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF5233V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF5233V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF5233V
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
APPLICATION CABLE TAP datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A TMINIP2 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
CARD MARKER O datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf