Bel Fuse Inc. C48-10R20-16S10-102
C48-10R20-16S10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-16S10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R20-16S10-102.pdf
Availability of C48-10R20-16S10-102
QUANTITY
C48-10R20-16S10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-16S10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-16S10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-16S10-102
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-16S10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-16S10-102 Details Description
Related parts for C48-10R20-16S10-102
CONN SPRING CONT 58 POS .177 SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR SQUAR 24V GRN PNL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC HEADPHONE NOISE-CANCEL 24-QFN datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLW 150 MM datasheet.pdf