Bel Fuse Inc. C48-10R20-25P-102
C48-10R20-25P-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-25P-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-25P-102.pdf
Availability of C48-10R20-25P-102
QUANTITY
C48-10R20-25P-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-25P-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-25P-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-25P-102
Related LinksC48-10R2, C48-10R20-25P-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-25P-102 Details Description
Related parts for C48-10R20-25P-102
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUFFER 20BIT 3.3V 56-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 140MA 8.54 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS SEALED ARINC 600 datasheet.pdf