Bel Fuse Inc. C48-10R20-41P10-106
C48-10R20-41P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-41P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 41C 41#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-41P10-106.pdf
Availability of C48-10R20-41P10-106
QUANTITY
C48-10R20-41P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-41P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-41P10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-41P10-106
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-41P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-41P10-106 Details Description
Related parts for C48-10R20-41P10-106
RES ARRAY 13 RES 1.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
ANT GRID 28DBI 5.4-5.7GHZ N FEM datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
THUMB SCREW 8-32 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 4" BLU datasheet.pdf