Bel Fuse Inc. C48-10R20Y28S10-402
C48-10R20Y28S10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20Y28S10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 S BY RECP
Datasheet Download
C48-10R20Y28S10-402.pdf
Availability of C48-10R20Y28S10-402
QUANTITY
C48-10R20Y28S10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20Y28S10-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R20Y28S10-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20Y28S10-402
Related LinksC48-10R20, C48-10R20Y28S10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20Y28S10-402 Details Description
Related parts for C48-10R20Y28S10-402
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SON datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD882 datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 300MM WIRE AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 220V datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf