Bel Fuse Inc. C48-10R20Y39P8-406
C48-10R20Y39P8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20Y39P8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 P BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R20Y39P8-406.pdf
Availability of C48-10R20Y39P8-406
QUANTITY
C48-10R20Y39P8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20Y39P8-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R20Y39P8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20Y39P8-406
Related LinksC48-10R20, C48-10R20Y39P8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20Y39P8-406 Details Description
Related parts for C48-10R20Y39P8-406
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK UNSHR VERT-CAL HEADR SMT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
VACUUM SEALER 25 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 350MA 1.2 OHM datasheet.pdf