Bel Fuse Inc. C48-10R20Y39S8-406
C48-10R20Y39S8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20Y39S8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R20Y39S8-406.pdf
Availability of C48-10R20Y39S8-406
QUANTITY
C48-10R20Y39S8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20Y39S8-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R20Y39S8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20Y39S8-406
Related LinksC48-10R20, C48-10R20Y39S8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20Y39S8-406 Details Description
Related parts for C48-10R20Y39S8-406
RES ARRAY 9 RES 47 OHM 10SIP datasheet.pdf
2MM HM SHR/HSG LH 072 3.00 H datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 280 OHM 1% 5W datasheet.pdf
POT 10K OHM LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf