Bel Fuse Inc. C48-16R10-5P10-106
C48-16R10-5P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R10-5P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R10-5P10-106.pdf
Availability of C48-16R10-5P10-106
QUANTITY
C48-16R10-5P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R10-5P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R10-5P10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R10-5P10-106
Related LinksC48-16R10, C48-16R10-5P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R10-5P10-106 Details Description
Related parts for C48-16R10-5P10-106
RES 5.6 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DBEF-E FILM 0 DEGREE 11' X 11' datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR13 5MM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 210MSPS 40QFN datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
KIT RCVR QUICK DISC 15M datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf