Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM333B400T10
NHQM333B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM333B400T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NHQM333B400T10.pdf
Availability of NHQM333B400T10
QUANTITY
NHQM333B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM333B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQM333B400T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM333B400T10
NHQM333B400T10 Details Description
Related parts for NHQM333B400T10
IC I/O PORT 8BIT ANLG 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
AMMETER/VOLTMETER 0-5A/0-300VDC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 75W datasheet.pdf
RS PLC DO W/LD F&CB 1771-OD16 datasheet.pdf
SLIDE BASE datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 56 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 600V TIME datasheet.pdf