Bel Fuse Inc. C48-16R10Y2S8-406
C48-16R10Y2S8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R10Y2S8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R10Y2S8-406.pdf
Availability of C48-16R10Y2S8-406
QUANTITY
C48-16R10Y2S8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R10Y2S8-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R10Y2S8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R10Y2S8-406
Related LinksC48-16R1, C48-16R10Y2S8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R10Y2S8-406 Details Description
Related parts for C48-16R10Y2S8-406
IDC CABLE- ASS34A/ AE34M / ASS34 datasheet.pdf
TWEEZER POINT VERY FINE 4B 4.33" datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 16 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RUGGED RJ45 R/A JCK 8POS W/CBL H datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf