Bel Fuse Inc. C48-16R12-12S7-106
C48-16R12-12S7-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R12-12S7-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R12-12S7-106.pdf
Availability of C48-16R12-12S7-106
QUANTITY
C48-16R12-12S7-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R12-12S7-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R12-12S7-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R12-12S7-106
Related LinksC48-16R12, C48-16R12-12S7-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R12-12S7-106 Details Description
Related parts for C48-16R12-12S7-106
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 88 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1500A 600VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 640V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf