Bel Fuse Inc. C48-16R16-10S7-106
C48-16R16-10S7-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R16-10S7-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R16-10S7-106.pdf
Availability of C48-16R16-10S7-106
QUANTITY
C48-16R16-10S7-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R16-10S7-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R16-10S7-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R16-10S7-106
Related LinksC48-16R16, C48-16R16-10S7-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R16-10S7-106 Details Description
Related parts for C48-16R16-10S7-106
CONVE DC/DC 0.75 3.63V @ 10A SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 200MA 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf