Bel Fuse Inc. C48-16R18-11P-105
C48-16R18-11P-105 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-11P-105
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 11C 10#16 1#8 P BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-11P-105.pdf
Availability of C48-16R18-11P-105
QUANTITY
C48-16R18-11P-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-11P-105
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-11P-105
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-11P-105
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-11P-105 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-11P-105 Details Description
Related parts for C48-16R18-11P-105
LAMP RED 28V PANEL MOUNT datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SSR IP00 125A/240VAC LVAC INPUT datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT SMA SOLDER GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.85A 45 MOHM datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG LDO NEG 2.5V 0.2A 8LFCSP datasheet.pdf