Bel Fuse Inc. C48-16R18-11S10-402
C48-16R18-11S10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-11S10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 11C 10#16 1#2 S BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-11S10-402.pdf
Availability of C48-16R18-11S10-402
QUANTITY
C48-16R18-11S10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-11S10-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-11S10-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-11S10-402
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-11S10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-11S10-402 Details Description
Related parts for C48-16R18-11S10-402
RES SMD 178KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
LED SUPP CC BOOST 12.8-38V 50MA datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD R-R 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3.7A DO221BC datasheet.pdf