Bel Fuse Inc. C48-16R18-14P-106
C48-16R18-14P-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14P-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-14P-106.pdf
Availability of C48-16R18-14P-106
QUANTITY
C48-16R18-14P-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14P-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14P-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14P-106
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-14P-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14P-106 Details Description
Related parts for C48-16R18-14P-106
BOX ALUM UNPTD 11.99"L X 6.99"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DECODER 2-TO-4 LINE US8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0022UF RADIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf