Bel Fuse Inc. C48-16R18-14P10-406
C48-16R18-14P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14P10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R18-14P10-406.pdf
Availability of C48-16R18-14P10-406
QUANTITY
C48-16R18-14P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14P10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14P10-406
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-14P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14P10-406 Details Description
Related parts for C48-16R18-14P10-406
CONN HDR BRKWAY .100 72POS VERT datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MINI MAC DIE (LOWER INS.) (I1) datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 15MCD BLUE datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 200V 8VDFN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf