Bel Fuse Inc. C48-16R18-14S-100
C48-16R18-14S-100 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14S-100
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 STRT PLUG 14#16 SKT
Datasheet Download
C48-16R18-14S-100.pdf
Availability of C48-16R18-14S-100
QUANTITY
C48-16R18-14S-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14S-100
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14S-100
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14S-100
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-14S-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14S-100 Details Description
Related parts for C48-16R18-14S-100
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 7 (5 + 2 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 9POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
LED IND 14MM RED 12V 20MA datasheet.pdf
EVAL KIT FOR WSN802G datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 6CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
MODULE TINKERKIT BLUE LED10MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf