Bel Fuse Inc. C48-16R18-14S7-402
C48-16R18-14S7-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14S7-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R18-14S7-402.pdf
Availability of C48-16R18-14S7-402
QUANTITY
C48-16R18-14S7-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14S7-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14S7-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14S7-402
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-14S7-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14S7-402 Details Description
Related parts for C48-16R18-14S7-402
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
IC TRANSISTOR ARRAY UHF 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC POE 802.3AF PD W/REG 16-DFN datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL +-28 H2O datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
460VAC 600HP 730A IP21 W/ BRK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf