Bel Fuse Inc. C48-16R18-31P10-102
C48-16R18-31P10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-31P10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 31C 31#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-31P10-102.pdf
Availability of C48-16R18-31P10-102
QUANTITY
C48-16R18-31P10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-31P10-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-31P10-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-31P10-102
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-31P10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-31P10-102 Details Description
Related parts for C48-16R18-31P10-102
CABLE FLAT FLEX 10POS 1MM 2" datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CA 62.5/125UM LDD SC(NG) 2M1 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
POWER SUPPLY 125W 24V DIN RAIL datasheet.pdf