Bel Fuse Inc. C48-16R18-8S6-402
C48-16R18-8S6-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-8S6-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R18-8S6-402.pdf
Availability of C48-16R18-8S6-402
QUANTITY
C48-16R18-8S6-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-8S6-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-8S6-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-8S6-402
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-8S6-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-8S6-402 Details Description
Related parts for C48-16R18-8S6-402
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.66A 61 MOHM TH datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 6 BLACK OUTLET datasheet.pdf
BEND RELIEF 7.0MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 24AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf